23.10.2014

Будівельну фірму позбавлено права власності на недобудовану багатоповерхівку

    

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов прокуратури Дніпровського району столиці та скасував державну реєстрацію права власності комерційної структури на недобудований житловий будинок біля ринку «Юність».

Встановлено, що у 2013 році приватне товариство на підставі Декларації про початок виконання будівельних робіт зареєструвало право власності на об’єкт незавершеного будівництва, а саме недобудовану багатоповерхівку із вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою вул. Юності, 8а.

Однак, як з’ясувала прокурорська перевірка, реєстрація була проведена незаконно, оскільки Декларація про початок виконання будівельних робіт на той час була вже скасована Інспекцією Держархбудконтролю і не могла бути підставою для прийняття відповідного рішення органом БТІ.

Окрім того, за законом реєстрація права власності може бути здійснена лише після здачі об’єкта в експлуатацію, чого зроблено не було - стан готовності будинку на той час складав лише 4%.

Як наслідок, зазначені дії могли призвести до порушення майнових прав інвесторів.

У зв’язку з цим прокуратура району звернулася до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рiшення про державну реєстрацiю права власності на недобудовану багатоповерхівку.

Cуд погодився з доводами прокуратури та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 4419