09.06.2010

Прокуратура столиці опротестувала рішення щодо приватизації ДЮСШ

Прокуратура столиці опротестувала рішення Київради про включення нежилої будівлі та споруди, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, на вул. Ягідна, 2 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації через аукціон.
Як встановлено у ході прокурорської перевірки, нежила будівля та споруди зі спортивним майданчиком та велобазою перебувають на балансі дитячої юнацько-спортивної школи № 15. Відповідно до вимог чинного законодавства заборонено вилучення майна позашкільних закладів та їх подальша приватизацію.
Підготувала Олеся Волошина начальник відділу захисту прав і свобод неповнолітніх

Прокуратурою міста Києва, відповідно до вимог частини п'ятої ст. 121 Конституції України, постійно здійснюється нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
При цьому непоодинокі випадки, коли Київською міською радою приймаються рішення, які не відповідають вимогам чинного законодавства України та порушують права громадян.
Так, на пленарному засіданні сесії Київради 02.04.09 прийнято рішення № 161/1217 «Про внесення змін до рішення Київради від 08.02.2007 № 62/723 "Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007-2010 роки", яким в п. 568 додатку до рішення включено нежилі будівлі та споруди по вул. Ягідна, 2 у м. Києві, як такі, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва та підлягають приватизації через аукціон.
Проте, як встановлено перевіркою, нежила будівля та споруди по вул. Ягідна, 2 у м. Києві зі спортивним майданчиком та велобазою перебувають на балансі дитячої юнацько-спортивної школи № 15.
Таким чином рішення Київської міської ради № 161/1217 від 02.04.09 в частині включення до списку приватизації будівель ДЮСШ № 15, що розміщені по вул. Ягідна, 2 у м. Києві прийнято з порушенням вимог Конституції України, Законів України "Про освіту" та "Про позашкільну освіту", яким заборонено вилучення майна позашкільних закладів та подальша його приватизація.
Прокуратурою міста, на захист прав дітей міста Києва, престижу та авторитету держави, з метою усунення порушень вимог чинного законодавства опротестовано вищезазначений акт органу місцевого самоврядування.

Підготувала Олеся Волошина начальник відділу захисту прав і свобод неповнолітніх Прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 75766