20.02.2018

Прокуратура міста Києва завершила досудове розслідування стосовно 5 посадовців столичного главку поліції, які майже 2 роки привласнювали премії поліцейських (ФОТО)

    

Слідчими прокуратури міста Києва завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно учасників злочинного угрупування з числа фінансистів Головного управління Нацполіції міста Києва, які упродовж 2015-2017 років, діючи за попередньою змовою, привласнили близько 6 млн гривень, що призначалися на виплати премій столичним поліцейським.
 
Як встановлено досудовим розслідуванням, організована група, до складу якої увійшли службові особи управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ НП України у м. Києві, голова профспілкової організації, командир полку поліції особливого призначення ГУ НП України у м. Києві та його заступник, утворилась та діяла з часу створення нової поліції, тобто з листопада 2015 року.
 
Маючи доступ до інформації про наявність залишку грошових коштів у касі Головного управління Національної поліції у місті Києві, учасники злочинної групи, зловживаючи своїм службовим становищем, готували списки та розрахунково-платіжні відомості на преміювання працівників одного з полків поліції особливого призначення  ГУ НП у м. Києві.
 
У подальшому, з метою привласнення грошових коштів, що призначались на виплати премій поліцейським, зловмисники, відповідно до розподілених між собою функцій, видавали працівникам полку половину нарахованих премій, а решту грошових коштів привласнювали, розподіляючи між собою.
 
За вказаною схемою у період з кінця 2015 року по лютий 2017 рік учасники злочинної групи привласнили майже 6 млн гривень, які виділялись для працівників поліції полку особливого призначення ГУ НП у м. Києві.
 
За результатом проведення розслідування, яке проводилося слідчими прокуратури міста Києва у взаємодії з працівниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, 10.02.2017 нечистих на руку службовців затримали «на гарячому» після розділення чергової суми привласнених коштів у розмірі 240 тис. гривень.
 
На даний час обвинувальний акт відносно 5 осіб вказаного злочинного угруповання, дії яких кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, організованою групою) скеровано до суду.
 
Відповідно до санкції статті їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.
 
На сьогодні всі фігуранти кримінального провадження відсторонені  від виконання службових обов’язків.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3315