21.07.2014

Звернення прокурора Києва Сергія Юлдашева у зв’язку з масовими повідомлення про мінування

    

Шановні кияни, минулого тижня до органів внутрішніх справ надійшло 36 анонімних повідомлень про замінування адміністративних будівель, телеканалів, вокзалів, торгово-розважальних центрів тощо. Зокрема, на вихідних в столичну міліцію надійшло 13 анонімних дзвінків. Деякі з цих «жартівників» телефонували з зони АТО. Зокрема, два телефонних дзвінка надійшли з Луганської області.
Вочевидь, хтось намагається посіяти паніку в столиці, дезорганізувати роботу правоохоронних органів, розпорошити сили. Але я б просив Вас зберігати спокій. Запевняю, кожен такий випадок ретельно розслідується. Нагадаю, санкцією статті 259 КК України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян) передбачено покарання від двох до семи років позбавлення волі. Крім того, з винних осіб буде стягнуто збитки, які вони завдали державі у зв’язку з необхідністю реагувати на подібні заяви. Для довідки: кожен виклик на хибне мінування обходиться державі приблизно у 30 тисяч гривень.
Також хочу повідомити, що одного з анонімів, який під час інавгурації Президента України «замінував» Верховну Раду та залізничний вокзал, вже вдалося встановити та затримати. Зараз триває слідство, встановлюються мотиви та обставини вчинення злочину.
Не маю сумніву, що і теперішніх «мінерів» буде знайдено. «Жартівникам» не вдасться уникнути відповідальності. Це лише питання часу.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва
 
 
 
 

кількість переглядів: 4583