21.11.2017

Столична прокуратура підозрює екс-керівника НСК «Олімпійський» та двох підрядників у масштабних розкраданнях під час підготовки до ЄВРО-2012

    

Слідчими прокуратури міста Києва, спільно з працівниками ГВ БКОЗ Управління Служби безпеки України в м. Києві та області проведено ряд слідчих дій в рамках кримінального провадження за фактом розтрати бюджетних коштів ДП «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» в особливо великих розмірах.
 
Слідством встановлено, що під час виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, службовими особами ДП «НСК «Олімпійський» придбано за значно завищеною вартістю сидіння для трибун стадіону з подальшим виведенням коштів у готівку через суб’єкти господарювання з ознаками фіктивності.
 
Сума встановлених збитків державному бюджету України під час закупівлі у 2011 році тільки крісел склала майже 27 млн грн.
 
На даний час, слідчими прокуратури міста Києва спільно із співробітниками ГВ БКОЗ проведено обшуки у посадових осіб ДП «НСК «Олімпійський» та суб’єктів господарювання, задіяних у схемі розтрати грошових коштів та повідомлено про підозру у співучасті у вчиненні розтрати в особливо великих розмірах за ч. 5 ст. 191 КК України керівнику генерального підрядника - ТОВ «АК Інжинірінг» та керівнику субпідрядника - Підприємства «Спецпостач» Міжнародного благодійного фонду «БЕЗПЕКА КРАЇНИ».
 
Крім того, у порядку визначеному законом, підготовлено повідомлення про підозру колишньому керівнику ДП «НСК «Олімпійський» за ч. 5 ст. 191 КК України. На даний час місцезнаходження останнього встановлюється.
 
До суду внесені клопотання про застосування відносно підозрюваних запобіжного заходу у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 13 млн. грн. кожному.
 
Досудове розслідування здійснюється за ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст.190, ч. 3 ст. 212, ст.27 ч.5, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.
 
Слідство триває.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва
 

кількість переглядів: 2959