11.10.2017

За позовом прокуратури м. Києва на користь держпідприємства «Повітряний експрес» стягнуто понад 94 млн гривень

    

Прокуратура міста Києва через суд домоглася стягнення з комерційної структури на користь держави в особі Міністерства інфраструктури України та Державного підприємства «Повітряний експрес» понад 94 млн гривень  кредитних коштів, залучених під державні гарантії для реалізації  національного проекту «Повітряний експрес», у тому числі проценти за користування ними.
 
Установлено, що у 2011 році Експортно-імпортний банк Китаю під державні гарантії надав Державному підприємству «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» кредит у сумі 372 млн доларів США для реалізації  національного проекту «Повітряний експрес», який передбачав створення швидкісного пасажирського сполучення між станцією «Київ-Пасажирський» і міжнародним аеропортом «Бориспіль».
 
Однак, як з’ясувалося, будівництво пасажирського сполучення між аеропортом та залізничним вокзалом не проводилось. При цьому частину коштів, виділених на цей проект, державне підприємство у 2014 році використало не за цільовим призначенням. Зокрема, 82 млн грн були незаконно перераховані на рахунки комерційної структури на підставі договору про залучення коштів на умовах депозитного вкладу.
 
У 2016 році завдяки реагуванню прокуратури м. Києва вказаний договір в судовому порядку визнано недійсним.
 
Однак вклад у розмірі 82 млн грн комерційна структура державі так і не повернула та продовжила користуватися ним.
 
У зв’язку з цим, прокуратура м. Києва у серпні 2017 року звернулась до суду з позовом про примусове стягнення з вказаної структури понад 94 млн гривень, з яких майже 82 млн грн склали кредитні кошти, а ще 12 млн гривень - проценти за користування ними.
 
Господарським судом Дніпропетровської області 10.10.2017 вказаний позов задоволено у повному обсязі.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3262