23.05.2017

Двох столичних поліцейських судитимуть за побиття людини

    

Слідчим відділом прокуратури міста Києва завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох працівників поліції за фактом спричинення тілесних ушкоджень громадянину, який намагався зафіксувати на мобільний телефон незаконні, на його думку, дії правоохоронців.
 
Інцидент стався на території одного з гаражних кооперативів столиці.
 
Співробітники патрульної поліції намагалися з’ясувати стан алкогольного сп’яніння пасажира автомобіля, який перебував на стоянці біля гаражів. А коли випадковий перехожий став знімати їхні дії на мобільний телефон, правоохоронці, явно виходячи за межі наданих їм прав і повноважень, застосували щодо нього фізичне насильство. Так, заламуючи чоловіку руки за спину та наносячи йому удари в обличчя та різні частини тіла, поліцейські повалили його на землю, незаконно вилучили мобільний телефон та видалили з нього запис вказаних події.
 
При цьому поліцейські не врахували, що їх незаконні дії у цей час фіксувала камера вуличного спостереження.
 
У ході досудового розслідування здобуто беззаперечні докази вчинення поліцейськими злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України, тобто перевищення працівниками поліції своїх повноважень, що супроводжувалось насильством по відношенню до потерпілого.
 
Наразі обвинувальний акт стосовно поліцейських скеровано до суду для розгляду по суті. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
 
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3808