06.04.2017

За втручання прокуратури столиці з незаконної оренди повернуто 1,26 га землі вартістю 60 млн гривень на Саперній слобідці

    

За позовом прокуратури міста Києва Господарський суд столиці визнав незаконним та скасував рішення Київради, на основі якого приватне товариство набуло в оренду земельну ділянку площею 1,26 га вартістю майже 60 млн гривень, що розташована на вул. Академіка Писаржевського у Голосіївському районі.
 
Встановлено, що Київською міською радою у порушення вимог Земельного кодексу України прийнято рішення про передачу товариству з обмеженою відповідальністю в оренду на 15 років земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель і споруд з озелененням території загального користування без проведення земельних торгів та припинення права користування попередньому землекористувачу.
 
З тексту спірного рішення вбачається, що його прийнято у зв’язку з переходом до товариства права власності на приміщення площею 56,4 м². Водночас, Київрадою було надано товариству в оренду земельну ділянку площею, яка у 224 рази перевищує площу нерухомого майна, яке на ній розташоване.
 
За таких обставин, суд погодився з доводами прокурора щодо наявності підстав для визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору оренди та визнання відсутності права користування земельною ділянкою приватною структурою.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 2498