19.01.2017

Прокуратура викрила схеми розкрадання коштів та порушення трудових прав у Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва

    

Київською місцевою прокуратурою № 7 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом розкрадання бюджетних коштів Муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва, порушення трудових прав його працівників та службового підроблення.
 
Під час досудового слідства встановлено, що з березня 2012 року по листопад 2015 року головний балетмейстер Театру, зловживаючи службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби, примушувала артистів балету брати участь у нелегальних закордонних гастролях без укладання відповідних договорів з Театром та самими артистами.
 
При цьому під загрозою звільнення та не потрапляння до складів постановочних груп та виконавців, артисти були змушені оформлювати відпустки без збереження заробітної плати. Також безоплатно під час закордонних гастролей використовувались декорації, костюми та реквізит, що належать Театру та є комунальною власністю.
 
Загалом діями вказаної службової особи артистам та бюджету міста Києва спричинено шкоду на суму понад 1 млн. грн.
 
За результатами розслідування балетмейстеру Театру повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем); ч. 1 ст. 173 КК України (грубе порушення угоди про працю) та ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення) КК України. Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва підозрювану відсторонено від посади.
 
Крім того, в рамках розслідування повідомлено про підозру директору та репетитору вказаного Театру за фактами підроблення актів виконання робіт та привласнення коштів, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України.
 
Наразі досудове розслідування триває. Прокуратурою ініційовано проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Театру за період перебування на посадах підозрюваних осіб та призначено низку експертиз.
 
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 4105