26.10.2016

За сприяння прокуратури міста Києва Національному художньому музею України передано унікальну колекцію з 785 предметів авторства відомих українських митців

      

Завдяки активній та наполегливій позиції прокуратури міста Києва виконано рішення суду щодо передачі Національному художньому музею України унікальної колекції образотворчого мистецтва АТ «Градобанк», до якої входять 735 картин відомих сучасних українських художників - Бовкуна, Сенченка, Тістола, Вартиванова, Гнилицького, Кавсана, Сільваши, Криволапа, твори художників кінця ХІХ – початку ХХ століття – Ткаченка, Пимоненка, Світославського, та яка більше 20-ти років знаходилась в Національному банку України.

У 2004 році, враховуючи високу культурну цінність зазначеної колекції та необхідності її збереження для України, державою прийнято рішення про передачу її на постійне зберігання Національному художньому музею України.

За позовом прокуратури міста Києва, заявленим в інтересах держави в особі Міністерства культури України та Національного художнього музею України, суд зобов’язав Національний банк України вчинити ці дії.

Указане рішення неодноразово переглядалось судами різних інстанцій, які погодилися з доводами прокуратури, Міністерства культури та Національного художнього музею України.

Після набрання законної сили рішення суду тривалий час перебувало на виконанні в органах державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та зусиллями прокуратури реально виконано.

Наразі унікальна колекція з картин та предметів декоративно-прикладного мистецтва передана до музею та стане доступною для поціновувачів українського та зарубіжного мистецтва.


Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 2371