24.03.2016

Прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт для заочного засудження так званого «екс-міністра оборони ЛНР» І. Плотницького за фактом викрадення Надії Савченко

    

Прокуратурою міста Києва затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно так званого «екс-міністра оборони ЛНР» Ігоря Плотницького за фактом вчинення терористичного акту, захоплення в заручники та викрадення старшого лейтенанта Збройних Сил України Надії Савченко.
 
Як встановлено досудовим розслідуванням, яке проводилося слідчим відділом ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, підозрюваний 51-річний І.Плотницький на початку травня 2014 року створив та очолив незаконне збройне формування «Зоря». Згодом терориста оголосили «міністром оборони ЛНР».
 
17 червня 2014 року за злочинним наказом І. Плотницького боєвики очолюваного ним НЗФ здійснили збройний напад на військовослужбовців 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Збройних Сил України, які були залучені до проведення антитерористичної операції на території Луганської області. 
 
У ході протистояння терористам вдалося захопити в полон старшого лейтенанта ЗСУ Надію Савченко та  вивезти її до Луганська, де вона тривалий час утримувалась в будівлі обласного військового комісаріату.  Пізно ввечері 23 червня Надію Савченко незаконно, проти її волі та з озброєним супроводженням було переправлено через державний кордон України на територію Російської Федерації.
 
За результатами проведеного спеціального досудового розслідування І. Плотницькому оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
 
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3989