01.12.2015

За апеляційною скаргою прокуратури столичній громаді повернуто земельну ділянку на горі Щекавиця

    

Апеляційний суд м. Києва задовольнив апеляційну скаргу прокуратури міста та визнав обґрунтованими позовні вимоги прокуратури Шевченківського району столиці щодо визнання незаконним передачі під житлову забудову земельної ділянки, що має особливий статус пам'ятки історії та культури.
 
У 2009 році рішенням Київради земельну ділянку на вул. Олегівській у Шевченківському районі столиці було надано в оренду фізичній особі для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
 
Прокурором у суді доведено, що вказане рішення, а також укладений на його підставі договір оренди, не відповідають вимогам земельного законодавства. Крім того встановлено, що земельна ділянка розташована в межах пам’ятки археології гори Щекавиця та належить до земель історико-культурного призначення, де діє обмежений режим забудови.  
 
Зважаючи на це прокуратура району заявила позов до суду щодо визнання протиправними та скасування рішення Київради та договору оренди.
 
Шевченківський райсуд столиці у задоволенні позову відмовив. Натомість суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 1876