14.09.2015

Прокуратура домоглася заборони зведення офісного центру біля Софійського собору

    

За принципової позиції прокуратури міста Києва з незаконної оренди повернуто 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, рішенням Київради у 2007 році була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом.

У 2013 році в договір було внесено зміни, якими подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря.

Проте з'ясувалося, що вказані рішення та укладені на їх підставі договори оренди землі не відповідають вимогам законодавства. Земельна ділянка знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Водночас, планування будівлі жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору.

Крім того, земля надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною.

Реагуючи на грубі порушення законодавства, прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.

Справа неодноразово розглядалась в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції, та в результаті була повернута на новий судовий розгляд до Господарського суду м. Києва, який визнав обґрунтованими вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі.

Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3799