10.11.2014

Звернення прокурора Києва Сергія Юлдашева

    

Перш за все, хочу сказати, що, як і всі українці, захоплююся і пишаюся нашими хлопцями, нашими непереможними «кіборгами», як їх охрестили нажахані вороги. Схиляю перед вами голову.

Фактично, за 5 місяців на наших очах була створена українська армія. Немає сумнівів, що її важливою складовою стали добровольчі батальйони. Зокрема, батальйон територіальної оборони «Айдар». До речі, саме цьому батальйону 11 серпня співробітники столичної прокуратури передали амуніцію, а його пораненим бійцям придбали медикаменти.

Але зараз я все-таки змушений сказати одну непопулярну річ. Давайте подивимося правді в очі: є герої і патріоти, а є тилові мародери в камуфляжі, які ходять по місту озброєні до зубів. Можливо, суспільство не готове це чути. Але ця проблема існує незалежно від цього. Будь-яка особа, яка з зони АТО прибуває в місто зі зброєю, є для мене злочинцем. Особливо, коли такі люди об’єднуються і створюють групи.

Як прокурор столиці я не можу і не буду спостерігати без належної реакції за низкою злочинів, які скоюють в Києві представники різних батальйонів. Хотів би навести декілька цифр. Всього з початку року зареєстровано  557 кримінальних проваджень, пов'язаних із незаконним обігом вогнепальної і холодної зброї. Це в два з половиною рази більше, ніж торік.

Майже половина з них (245) зареєстрована за останні 4 місяці. Виявлено та вилучено тисячі одиниць вогнепальної та холодної зброї - вибухівки, гранати та набої.

За той же період зафіксовано лише на території столиці майже 30 фактів учинення тяжких та особливо тяжких злочинів членами військових батальйонів.

Найяскравіший приклад, який у всіх на слуху, - захоплення так званого вертолітного майданчику Януковича представниками військового батальйону «Айдар». Я вірю, що у них були благі наміри, але такі методи - це самоуправство. Інакше і не назвеш. При всій повазі, ніхто не отримував карт-бланш на беззаконня. Не можна неправовими методами будувати правову державу.

Також хочу зазначити, що в Києві працює 17 тисяч співробітників міліції. Це абсолютно достатня кількість для підтримання правопорядку.

Вочевидь, є проблема, яку нам усім разом необхідно вирішити - це люди із зброєю, які заполонили столицю. Я готовий до діалогу з усіма комбатами добровольчих батальйонів.

Нам необхідно зупинити махновщину на вулицях Києва і створити єдиний центр для збереження правопорядку. Нам необхідно продумати механізми і зробити так, щоб зброя залишалася в зоні бойових дій, захищала державу від агресора, а не поширювалося по всій країні. Впевнений, що в цьому ми з вами союзники і однодумці.

кількість переглядів: 2757