15.10.2014

Прокуратура вимагає звільнити високопосадовця Міндоходів

    

Прокуратура міста Києва у судовому порядку вимагає звільнити з посади першого заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань столичного Міндоходів Івана Куценка.

Спеціальною перевіркою було встановлено, що у 2012 році І. Куценко під час роботи в Севастополі на посаді заступника начальника управління податкової міліції, зловживаючи своїм службовим становищем, змушував підлеглих красти з місць обшуку коштовності.

Зокрема, у вересні 2012 працівники податкової міліції вилучили понад 50 кг золота та 70 кг срібла у ювелірного заводу «Сансі-Плюс». Чотири кілограми золота Куценко привласнив собі. У серпні поточного року Ленінський районний суд міста Севастополя визнав винним Куценко Івана Миколайовича у вчиненні злочину.

Однак, скориставшись анексією Криму, Куценко вирішив сховатися від правосуддя на материковій Україні. І досяг в цьому успіху – він не тільки «сховався», а й ще пройшов спеціальну перевірку та 23 квітня 2014 року обійняв посаду першого заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у м. Києві. До того ж йому було присвоєно звання – полковник податкової міліції.

Прокуратура міста Києва звернулась до першого заступника Голови Державної фіскальної служби України В. Хоменка з вимогою усунути порушення при призначенні Куценка, оскільки він, відповідно до ст. 352 Податкового кодексу України, за своїми особистими, діловими, моральними якостями не може працювати в податковій міліції.

Також, видаючи наказ про призначення І.Куценка, Міністерство доходів і зборів України не врахувало вимоги ст. 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», відповідно до яких особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді, в порядку, визначеному законом, а відтак не може бути і призначена на таку посаду.

Втім, В. Хоменко відмовився звільнити свого підлеглого, мотивуючи це тим, що на момент прийняття на службу Куценко не мав судимості.

Зважаючи на це прокуратура у судовому порядку вимагає звільнення першого заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів.

Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3559