24.12.2013

За втручання прокуратури землі біля озера Вирлиця вартістю 414 млн гривень повернуті столичній громаді

     За позовом столичної прокуратури Господарський суд м. Києва зобов’язав будівельну компанію повернути громаді земельні ділянки площею близько 26 га у Дарницькому районі, які були незаконно передані під комерційне будівництво.

Встановлено, що у 2005 році на підставі рішення Київради товариство з обмеженою відповідальністю отримало в оренду дві земельні ділянки на проспекті Бажана та вул. Ревуцького (в районі озера Вирлиця) для будівництва торгівельно-розважального та офісно-виставкового комплексу.
Проте, як встановила прокурорська перевірка, вказане рішення міської ради було прийнято без урахування інтересів громади та в порушення вимог земельного та містобудівного законодавства.
Так, земельні ділянки, вартість яких складає понад 414 млн гривень, були передані товариству без згоди попереднього користувача, а саме Головного управління транспорту та зв’язку міста Києва, яке планувало звести за цій території депо для поїздів столичного метрополітену.
Крім того, проект землеустрою, як виявилося, не отримував позитивного висновку природоохоронного органу та державної експертизи землевпорядної документації, як це передбачено законом.
Захищаючи інтереси територіальної громади столична прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати зазначене рішення Київради та визнати недійсними укладені на його підставі договори оренди.
Суд погодився з доводами прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі.

Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 4556