26.09.2012

У Києві припинено діяльність конвертаційного центру

Прокуратура Деснянського району Києва порушила кримінальну справу стосовно 4 киян, які у Києві організували конвертаційний центр та надавали послуги з незаконного виведення безготівкових коштів у тіньовий обіг.

     Прокуратура Деснянського району Києва порушила кримінальну справу стосовно 4 киян, які у Києві організували конвертаційний центр та надавали послуги з незаконного виведення безготівкових коштів у тіньовий обіг (ч. 2 ст. 205 КК України – фіктивне підприємництво, ч. 3 ст. 212 КК України – ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) .
     Обставини справи:
     Зловмисники придбали фіктивне підприємство ТОВ «Мілл-Груп», засновником якого за грошову винагороду став мешканець Луганської області. У такий же спосіб вони організували ще 20 фіктивних підприємств, через які відбувалося відмивання коштів.
     Гроші надходили на рахунки фіктивних суб’єктів господарювання за різноманітні товари та послуги, яких насправді не існувало.
     Упродовж 2011-2012 років вони перевели в готівку 500 млн грн.
     Вартість таких послуг складала 6,5% від суми проконвертованих коштів.
     У ході розслідування кримінальної справи накладено арешт на рахунки фіктивних підприємств, на яких зберігалося близько 100 тис. грн, проведено 24 обшуки в офісах, квартирах, складських приміщеннях, гаражах, які використовувалися зловмисниками задля архіву.
     Під час обшуків було вилучено комп’ютерну техніку із встановленою системою «клієнт-банк», документи бухгалтерського та податкового обліку, 105 тис. грн, які підлягали передачі клієнтам.
     Додатково:
     Як з’ясувалося, одним із клієнтів конвертаційного центру упродовж останніх 3 років було столичне підприємство, котре виграло тендер на поставку системи протипожежної безпеки за бюджетні кошти. За цей час директором підприємства на банківські рахунки «Мілл-Груп» було перераховано майже 1,7 млн грн державних коштів за фактично непоставлені товари та не сплачено понад 280 тис. грн податку на додану вартість.
     Стосовно директора товариства прокуратура Деснянського району порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 212 КК України – ухилення від сплати податків.
     Досудове слідство у справі триває.

Прес-служба прокуратури
Деснянського району міста Києва

кількість переглядів: 77601