devtest Розпочато кримінальне провадження стосовно екс-керівника управління столичної прокуратури Віталія Баганця - Новини та публікації - Прокуратура міста Києва
 
19.03.2015

Розпочато кримінальне провадження стосовно екс-керівника управління столичної прокуратури Віталія Баганця

    

Слідчим відділом прокуратури міста Києва за зверненням народних депутатів України розпочато кримінальне провадження стосовно колишнього начальника управління прокуратури м. Києва Віталія Баганця за фактом вчинення ним особливо тяжкого злочину.

У депутатському зверненні, зокрема, наведено факти протиправної діяльності В. Баганця. Так, перебуваючи на посаді начальника управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні в прокуратурі міста Києва з 27.03.2014 по 07.11.2014 року, він неодноразово надавав підпорядкованим йому прокурорам незаконні вказівки щодо блокування розслідування кримінальних проваджень за фактами ведення нелегального грального бізнесу на території столиці.

За попередніми даними, за сприяння В. Баганця на території міста Києва нелегально працювало близько сотні гральних салонів та підпільних казино, зокрема, так звана мережа «БОСС».

Про це свідчать численні рапорти співробітників прокуратур Голосіївського, Деснянського, Дніпровського та Святошинського районів м. Києва, які були раніше оприлюднені у ЗМІ. У цих документах прокурори звинувачують колишнього керівника управління у причетності до незаконних схем організації грального бізнесу та перешкоджанні подальшому розслідуванню цих злочинів.

Також установлено, що окрім тиску на своїх підлеглих В. Баганець намагався незаконно впливати й на дії працівників міліції, які розслідували кримінальні провадження даної категорії. Зокрема, у телефонному режимі він вимагав від міліціонерів припинити проведення слідчих дій в окремих гральних закладах, а також, незважаючи на рішення суду, забороняв вилучати звідти нелегальне обладнання.

«Під час виїзду слідчо-оперативних груп на місця, де надаються послуги у сфері грального бізнесу, на працівників міліції відбувається тиск з боку одного з керівників прокуратури міста Києва. Відповідно до інформації, яка надана керівництвом Деснянського райуправління міліції, вищезазначені гральні заклади, які відомі під назвою "БОСС", здійснюють свою діяльність за сприяння начальника управління прокуратури міста Києва Баганця В.О." - йдеться у документах.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 203-2 КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Наразі у кримінальному провадженні виконується весь комплекс необхідних слідчих дій.


Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 779